27. 1. Sáňkařská výprava přes Ještěd na Semerink

V sobotu 27. 1. 2024 bude naše společná výprava mířit na Výpřež (kam nás doveze autobus), poté pěšky na Ještěd a odtud se budeme postupně klouzat dolů, přímo k autobusové zastávce Semerink, která se nachází před Hořeními Pasekami (směrem z Liberce). Doufejme, že nám počasí bude přát, a že se ze sáňkařské výpravy nestane výprava turistická – v takovém případě bychom informovali o změně emailem.

Výpravu vede Jan Brejcha – Kaeru, tel: 605 400 238, v případě dotazů můžete využít i email: kaeru@skaut.cz.

Sraz: 7:50 na autobusovém nádraží ČSAD.

Návrat: 15:30 na autobusovém nádraží ČSAD.

S sebou: 40 Kč, svačinu, pití – teplý čaj do termosky je nutností, kdo mívá velkou žízeň doporučuji ještě teplou vodu do PET lahve. Dále něco, na čem se dá klouzat, čím lehčí, tím lepší – ideálně lopata nebo lehký pekáč – potáhneme to z Výpřeže na Ještěd – a pak z kopce dolů, kde nebude moc sněhu. Kvalitní obuv, s tlustými ponožkami a ideálně návleky na boty proti sněhu. Čepice, rukavice a tlusté ponožky do bot si vezměte prosím ještě jedny náhradní. Ještě prosím o uzlovačku, to bude vše, co je z povinných věcí potřeba.

Družina dohromady: Lékárnu.